Zaključene investicije - leto

Kažipoti in počivališča za kolesarje
Leto izvedbe: 2018

Na območju ljutomerske občine so bili postavljeni številni kažipoti za kolesarje. Postavitev kažipotov je del aktivnosti razvoja pomurske območne kolesarske mreže, ki se bo priključila in postala del mednarodne mreže kolesarskih poti EuroVelo13. Z vzpostavitvijo kažipotov za kolesarje na trasi od Jeruzalema do Mote se je vzpostavila pomembna povezava Dravske in Murske kolesarske poti. Obenem je bilo na Jeruzalemu urejeno počivališče za kolesarje, kjer je nameščena tudi naprava za servisiranje koles.

Otroška igrala v blokovskem naselju so že nameščena
Leto izvedbe: 2018

Med stanovanjskimi bloki na Fulneški in Užiški ulici v Ljutomeru je na novo urejeno otroško igrišče z igrali. Občina Ljutomer je avgusta lansko leto organizirala javno delavnico, na podlagi tam pridobljenih mnenj pa se je pripravila idejna zasnova za postavitev igral. Odstranila so se dotrajana igrala, pripravil se je teren in namestila nova igrala, celotna vrednost investicije pa je znašala 10.343,15 evra.

Novourejeno javno stranišče v Mestni hiši Ljutomer
Leto izvedbe: 2018

Občina Ljutomer je pristopila k rekonstrukciji in modernizaciji javnega stranišča v Mestni hiši Ljutomer. Obstoječe stranišče, z vhodom z ulice Joška Berdena, se je razširilo, tako da je zdaj ločeno moško in žensko stranišče, dostopno pa je tudi invalidom. Dela je izvajalo podjetje Sedmak d.o.o. iz Ljutomera, vrednost investicije pa znaša 20.735,02 evra.