Zaključene investicije - leto

Otvoritev dvižne ploščadi v OŠ Stročja vas
Leto izvedbe: 2017

V četrtek, 30. novembra 2017, je bila v Stročji vasi, v tamkajšnji osnovni šoli, svojemu namenu predana dolgo pričakovana dvižna ploščad, ki bo predvsem v pomoč učenki Kaji Novak Pongračič. Kaja, ki je na invalidskem vozičku, trenutno obiskuje 6. razred in za prehod v višje nadstropje šole potrebuje dvigalo. Z zbiranjem sredstev za novo dvigalo so pričeli leta 2015. Občina Ljutomer je v sodelovanju z OŠ Stročja vas junija 2017 pristopila k zbiranju ponudb za ureditev dvižne ploščadi oz. dvigala na šoli. Kot najugodnejši ponudnik je bil sredi julija 2017 izbran CASTER dvigala d.o.o. iz Maribora. Skupna vrednost dvižne ploščadi in aluminijastega jaška, ki je zaprt z varnostnim steklom ter drugih spremljajočih stroškov, je znašala blizu 30.000 evrov. Investicija je sofinancirana iz proračuna Občina Ljutomer in zbranih sredstev donacij na posebej odprtem računu v skupni višini dobrih 16.000 evrov. Pred samo otvoritvijo dvižne ploščadi so učenci in kolektiv OŠ Stročja vas v telovadnici predstavili delo v okviru projekta Erasmus+, kjer so učenci obiskali druge države. Ob tem je ravnateljica OŠ Stročja vas Mateja Leskovar Polanič, skupaj s Kajo in županjo Občine Ljutomer mag. Olgo Karba, podelila zahvale vsem, ki so donirali sredstva za ploščad, županja pa je v imenu občine ravnateljici in OŠ podelila zahvalo za uspešno organizacijo in izvedbo humanitarne akcije.

Dvigalo na OŠ Stročja vas
Leto izvedbe: 2017

Občina Ljutomer je v sodelovanju z OŠ Stročja vas junija 2017 pristopila k zbiranju ponudb za ureditev dvižne ploščadi oz. dvigala v objektu OŠ v Stročji vasi. Kot najugodnejši ponudnik je bil sredi julija 2017 izbran CASTER dvigala d.o.o. iz Maribora. Skupna vrednost dvižne ploščadi in aluminijastega jaška, ki je zaprt z varnostnim steklom ter drugih spremljajočih stroškov, je znašala 29.499,60 evra.

Investicija se sofinancira iz proračuna Občina Ljutomer in zbranih sredstev donacij na  posebej odprtem računu do konca novembra 2017 v skupni višini dobrih 16.000 evrov. Otvoritev dvižne ploščadi bo v četrtek, 30. novembra 2017.

Obnovljena grobnica družine Kukovec
Leto izvedbe: 2017

Občinski svet Občine Ljutomer je v letošnjem letu sprejel sklep, da leta 1989 ustanovljeni Sklad Viktorja in Julijane Kukovec, preneha delovati, ker zaradi spremenjenih okoliščin ni več možno izpolnjevati namena sklada. K sklepu so podale soglasje tudi občine Križevci, Razkrižje in Veržej. Sklad je bil na podlagi sklepa izbrisan iz poslovnega registra. Na pokopališču v Ljutomeru se je z delom sredstev iz tega sklada obnovila grobnica Kukovec, za kar se je namenilo 2.430 evrov. Dela je izvedel izvajalec NEMEC E&V marmor – granit, d. o. o. iz Ljutomera. Preostanek sredstev sklada pripada občinam naslednicam glede na kriterij števila prebivalcev. Sredstva bodo namenjena za štipendiranje in nagrade študentom, prednostno s področja medicine.

Asfaltiranje javne poti v Drakovcih
Leto izvedbe: 2017

Občina Ljutomer je zaključila z večjimi vzdrževalnimi deli na občinski javni poti št. JP723912 v naselju Drakovci. Gre za 160 metrov dolg odsek ceste, ki se ga je asfaltiralo in na njem uredilo odvodnjavanje. Vrednost del je znašala 18.724,90 EUR z DDV. Dela je izvedlo podjetje Nagrad Lotmerk d.o.o. v okviru koncesijske pogodbe za redno letno vzdrževanje občinskih cest.

Ureditev novega razvoda ogrevanja v Vrtcu Ljutomer
Leto izvedbe: 2017

Občina Ljutomer je pred zimsko kurilno sezono poskrbela za ureditev novega razvoda ogrevanja v Vrtcu Ljutomer. V sklopu investicije, ki jo je izvajala izbrana družba Montaža Vrbnjak d.o.o. iz Stare Nove vasi, so bili zamenjani dotrajani radiatorji, namestili so se termostatski ventili in termostatske glave, izvedel se je priklop novega razvoda v obstoječi kotlovnici, uredila pa se je tudi potrebna predelava mešalnega ventila. Skupna vrednost opravljenih del znaša okoli 35.000 evrov.

Fotografije: Arhiv Vrtca Ljutomer

Sanacija cest na območju KS Železne Dveri
Leto izvedbe: 2017

V minulih dneh se je izvajala sanacija cest na območju Krajevne skupnosti Železne Dveri. Tako je podjetje Nograd Lotmerk d.o.o. že asfaltiralo odsek ceste na relaciji od avtobusne postaje v Radomerju do družine Štabuc v Radomerju v dolžini 47 metrov. Vrednost izvedenih del znaša 8.000 evrov.

Opravljena je bila tudi sanacija lokalne ceste Železne dveri – Jeruzalem. Gre za 1.300 kvadratnih metrov lokalnih sanacij spodnjega in zgornjega ustroja lokalne ceste, ki je najbolj poškodovan. Dela je izvajalo podjetje Nograd Lotmerk d.o.o. Vrednost izvedenih del znaša 39.987,21 evra.

Zaključena obnova ceste Mekotnjak - Lahonci
Leto izvedbe: 2017

Občina Ljutomer v letošnjem letu izvaja številne rekonstrukcije lokalnih cest. V teh dneh se je zaključila rekonstrukcija dela lokalne ceste Mekotnjak – Lahonci, skozi naselje Desnjak. Gre za 1.315 metrov dolg odsek lokalne ceste, na katerem so se izvedle lokalne sanacije spodnjega ustroja, izvedena pa je bila tudi preplastitev celotnega odseka ceste. V sklopu rekonstrukcije je bilo urejeno tudi odvodnjavanje ceste. Dela je izvajalo podjetje Nigrad iz Maribora, pogodbena vrednost del pa je znašala okoli 115.000 evrov.

Sanacija Razlagove ulice v Ljutomeru
Leto izvedbe: 2017

Občina Ljutomer je izvedla zbiranje ponudb za izvedbo sanacije Razlagove ulice v Ljutomeru, ki je bila poškodovana ob izgradnji komunalne infrastrukture. Gre za odsek ceste v skupni dolžini 215 m in širini 3 m. Dela, ki so bila zaključena v mesecu aprilu 2017, je izvedlo podjetje Nograd Lotmerk, d. o. o., iz Ljutomera. Pogodbena vrednost del je znašala 29.951,22 EUR z DDV.