42. pevski festival odraslih zborov in malih vokalnih skupin

V soboto, 13. aprila 2019, je v Domu kulture Ljutomer potekal 42. pevski festival odraslih zborov in malih vokalnih skupin, na katerem se je predstavilo šest zborov in vokalnih skupin, in sicer: Ženski pevski zbor DU Ljutomer, MePZ Cven-Pristava KD Cven, Pšenični klas TKD Babinci, Moška vokalna skupina KD Slavko Osterc Veržej, Društvo Oktet Arion in Komorni zbor Orfej KD Orfej Ljutomer. Nastopajoče in gledalce je v uvodu nagovoril podžupan Občine Ljutomer Niko Miholič. Prireditev je spremljal strokovni spremljevalec prof. Ivan Vrbančič, ki je z vodji skupin opravil strokovni posvet, prav tako pa izbral zbore, ki se bodo uvrstili na nadaljnje srečanje odraslih zborov in malih vokalnih skupin.