25. mednarodna kolesarka dirka Po Sloveniji tudi skozi občino Ljutomer - vabljeni k ogledu

V obdobju od 13. do 17. junija 2018 potekala že 25. kolesarska dirka Po Sloveniji. Ta dirka je največja kolesarska prireditev pri nas, ki jo iz leta v leto spremlja več ljudi, tako ob progi kot tudi preko medijev. Gre za odmeven športno-promocijski dogodek, ki bo neposredno predvajan na RTV Slovenija in tudi na televizijskih kanalih najbolj znane tuje športne televizije Eurosport. Mednarodno zastopani kolesarji bodo naše mesto prevozili v 159 km dolgi 1. etapi, in sicer danes 13. junija 2018. Start etape je predviden v Lendavi, zaključek v Murski Soboti.

 

V našo občino bodo iz smeri Križevci prikolesarili po najhitrejšem možnem scenariju ob 16.09 uri, oz. po najpočasnejšem scenariju, ob 16.34 uri.

 

Predvideno časovnica poteka dirke skozi Ljutomer:

 

  • Norišnici ob 16.09,

  • krožišče pri OMV ob 16.12 uri,

  • krožišče pri MOL ob 16.13 uri,

  • krožišče pri Mitri ob 16.14 uri,

  • krožišče pri NLB ob 16.15 uri,

  • križišče za Stročjo vas ob 16.16 uri,

  • križišče za Razkrižje ob izhodu iz Stročje vasi ob 16.19 uri.

 

 Želimo, da se ob tej enkratni priložnosti Ljutomer predstavi kot športu prijazno mesto, zato vabljeni, da se ob progi zberemo v čim večjem številu, da z navijanjem spodbujamo tekmovalce in jim na ta način pokažemo podporo ter jih motiviramo k čim boljšim rezultatom. 

 

Še enkrat lepo vabljeni na snidenje ob kolesarski progi.

 

 

Občina Ljutomer